Фінский будиночок з парилкою – неперевершена зона відпочинку та оздоровлення.
ФІНСЬКИЙ БУДИНОЧОК
Вуличні сауни будуємо по традиційній дерев’яно-каркасній фінській технології. Розмір та планування залежить тільки від Ваших вподобань та можливостей. В мінімальному плануванню будиночка радимо передбачити, окрім парилки, роздягальню, санвузел та кімнату відпочинку. Це внутрішня площа будинка від 16 м.кв. При можливості, непогано передбачити невелику фіто-кімнату та місце для масажного столу, просторе душове приміщення і так далі. Для цього необхідно передбачити площу від 25 м.кв. Далі – без обмежень.
ФІНСЬКА САУНА АБО РУСЬКА БАНЯ
Облаштування парильного приміщення під фінську суху сауну або під вологу руську баню, принципово, не відрізняються. Для довідки, різниця між ними в режимах паріння: – фінська це висока температура і мала вологість, – руська, навпаки, невисока температура і підвищена вологість повітря.
Але є певна специфіка в комплектації. Опишімо в загальних рисах. Вибір печі – дров’яна чи електрична. Для бані краще підійде дров’яна, яка не боїться рясного поливу на неї водою, а ніж електрична. Але, необхідно передбачити витрати на димохід, а це суттєві витрати, і пожаробезпеку. Звичайно, будувати баню яка відокремлений будинок від основного, доречно.
Звичайно, будувати баню яка відокремлений будинок від основного, доречно. Що на рахунок електричної печі. Цей варіант більше підійде для поціновувачів «м’якого» паріння. На різницю від дров’яної печі, є можливість регулювати та контролювати температуру і режим роботи печі. Навіть дистанційно. Немає потреби завчасного очищення топки та розтоплювання дров’яної печі. А, ця екзотика не всім до вподоби. Звичайно, для користуванням електричною піччю, бажано завести в будинок три фази електроенергії для стабільного нагріву пічки… Легкої пари.
ВАРТІСТЬ БУДІВНИЦТВА
Вартість будівництва фінського будиночка з сауною необхідно розкласти на дві складові. Це вартість будівництва самого будинка та вартість облаштування парилки. Орієнтована вартість будинка з чистовим оздоблення складає 420-450 у.е. за квадратний метр. Це без урахування системи опалення, електро- та сантехприборів. Стосовно парильного приміщення, вартість стартує від 400 у.е. за кв.метр і залежить не тільки від розміру парилки, а від наповнення об’ємними елементами. Тобто, яка порода деревини на стінах, стелі та полоках, наявність підспинників, огорож, сольових панелей, контролюючих приладів та інших додаткових опцій. І це без урахування вартості печі… Але, воно того варте.